Руският външен министър Сергей Лавров заяви днес, че Русия остава ангажирана с договореностите, постигнати между президентите Владимир Путин и Доналд Тръмп на срещата на върха в Аляска през август миналата година, и не е склонна да взема каквито и да било други временни решения или да се поддаде на ултиматуми, предаде Ройтерс, съобщи БТА.
Руски представители редовно се позовават на т.нар. „дух на Анкоридж“ – израз, който според анализатори служи като съкратено обозначение на това, което Москва е възприела като възможна договорка: украинските сили да се изтеглят от останалите части на Донбас, които не са под руски контрол, а в замяна Русия да замрази фронтовите линии на останалите участъци.
Киев многократно е заявявал ясно, че няма да предаде нито част от територията си на Русия без съпротива.
„През август миналата година лидерите на Русия и САЩ постигнаха редица договорености относно политическите начини за излизане от украинската криза. Ние оставаме верни на тези договорености“, заяви Лавров.
Руският президент Владимир Путин каза по-рано този месец на среща с ръководителите на водещи световни новинарски агенции, че американският му колега Доналд Тръмп е поискал от Москва да направи известни компромиси по отношение на Украйна, и добави, че Русия има такава готовност, ако Киев направи същото.
Путин посочи на срещата, която се състоя в Константиновския дворец в Санкт Петербург, че Русия разполага с всички необходими ресурси, за да постигне военните си цели и че силите ѝ продължават да напредват в Украйна. Въпреки това „ние безспорно сме готови и желаем да постигнем споразумение с Украйна по мирен път, и то на основата, за която говорихме по време на срещата с президента Тръмп в Анкоридж“, отбеляза Путин.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Без име
Коментиран от #44, #46
14:38 24.06.2026
2 ✔️✔️✔️✔️
Коментиран от #60
14:38 24.06.2026
3 Пич
- Загубеняците от Украйна, ЕС, и Англия не са нищо, на което си струва да се обърне внимание!!!
Решаваме както някога - Русия, и САЩ!!!
14:39 24.06.2026
4 Абе чиста работа
14:42 24.06.2026
5 Укропат
14:43 24.06.2026
6 Този коментар е премахнат от модератор.
7 БЕЗ ВИМЕ
Коментиран от #40, #47
14:46 24.06.2026
8 не може да бъде
Коментиран от #15
14:47 24.06.2026
9 Голия
от Украйна която им разказва играта на техен терен
Коментиран от #39
14:49 24.06.2026
10 Този коментар е премахнат от модератор.
11 Ха-ха-ха!
14:51 24.06.2026
12 Хехе
14:52 24.06.2026
13 гошо
14:52 24.06.2026
14 В. Зеленски
14:53 24.06.2026
15 Според
До коментар #8 от "не може да бъде":
мен си глупав и наивенКоментиран от #24
14:53 24.06.2026
16 Дика
14:54 24.06.2026
17 Презвитер Козма
Коментиран от #25
14:54 24.06.2026
18 Този коментар е премахнат от модератор.
19 Този коментар е премахнат от модератор.
20 РФ е огромана септична яма !
Няма договор или споразумение, което монголите да не са нарушили !
14:56 24.06.2026
21 Този коментар е премахнат от модератор.
22 Йода
14:59 24.06.2026
23 Този коментар е премахнат от модератор.
24 Хаха
До коментар #15 от "Според":
От Донбас останаха само Славянск и Краматорск под укроконтрол!Въпрос на време, а не на преговори е да го сдадат доброзорно до края на лятото...
Коментиран от #34
15:00 24.06.2026
25 Отреазвяващ
До коментар #17 от "Презвитер Козма":
Правото на по-силна.15:01 24.06.2026
26 Путлер е безаналогов тъnak !
А то сега излиза, че било да заграбят територии, от които московските олигарси да богатеят .
Коментиран от #49
15:01 24.06.2026
27 Летец Пешеходец
15:01 24.06.2026
28 Византийците са
15:01 24.06.2026
29 !!!?
15:01 24.06.2026
30 Този коментар е премахнат от модератор.
31 Каква Аляска...
15:02 24.06.2026
32 НашитеУслови
15:03 24.06.2026
33 Цвете
15:03 24.06.2026
34 5 години Киев за 3 дня 🤪
До коментар #24 от "Хаха":
До кое лято ? 🤣🤣🤣15:04 24.06.2026
35 Цайса 🧐
15:05 24.06.2026
36 Цвете
15:07 24.06.2026
37 Без име
15:08 24.06.2026
38 Дядя конь....
15:09 24.06.2026
39 Ненене
До коментар #9 от "Голия":
неголия а пр@ сти я!15:10 24.06.2026
40 Ха ха ха
До коментар #7 от "БЕЗ ВИМЕ":
Златните тоалетни са при Путлер.15:18 24.06.2026
41 Хахаха....
15:19 24.06.2026
42 Този коментар е премахнат от модератор.
43 Ха ха ха
15:20 24.06.2026
44 койдазнай
До коментар #1 от "Без име":
Целта на Путин е да унищожи Русия. За това, оправдавайки се с националистическа пропагнанда, прави всичко за да съсипе Русия.15:21 24.06.2026
45 Дии
15:21 24.06.2026
46 Много е късно вече за капитулация.
До коментар #1 от "Без име":
Русия фатално пропусна момента, февруари 2022. Ако Путин, беше успял тогава да направи един светкавичен преврат, можеше да смени в властта в Киев, с проруска такава, каквато е и целта на СВО. На този етап, каквото и да направи Русия, за нея има само негативи и загуби, а не реална полза и резултати. На практика, шансът Украйна да бъде под политическото влияние на Москва е равен точно на 0. А всички останали варианти са равносилни на загуба за Русия.15:23 24.06.2026
47 хаха🤣
До коментар #7 от "БЕЗ ВИМЕ":
остави го зеления, ами дядо Вовчик съвсем изпусна нещата от контрол🤣 фалира Рашка, на крепостните им спряха нета и започват глад, икономии и купонна система по северно корейски модел🤣15:26 24.06.2026
48 Боци
15:27 24.06.2026
49 Това е поредната пропаганда на
До коментар #26 от "Путлер е безаналогов тъnak !":
Кремъл за пред руското население. Ако Русия спре войната срещу територии, това ще е огромна загуба. Единствено изпълнение на целите на войната биха оправдали поне малко огромните загуби на Русия. А целите на войната са политическо влияние над цяла Украйна.15:29 24.06.2026
50 хаха🤣
До коментар #19 от "ПЪЛHИ OЛИГOФРЕНИ":
остави го сайта, ами наркоманите Маша и Медведа смениха доставчика и от новата партида съвсем им се изпържиха мозъците🤣 🤣 🤣15:32 24.06.2026
51 три по три
Днес тъй, утре онуй и все лъжи. Кога както им изнася, но ... няма да е вечно
РФ е сила
Коментиран от #55
15:32 24.06.2026
52 Хм...
15:37 24.06.2026
53 Матрьошка
Коментиран от #58, #59
15:37 24.06.2026
54 Напредват, ама друг път!
А какво са се разбирали двамата старчока Тръмп и Путин си е техен проблем!
Украйна не се е разбирала нищо!
15:38 24.06.2026
55 Ахъм
До коментар #51 от "три по три":
Тази "сила" ще намери ли бензин или ще моли някой съсед?15:39 24.06.2026
56 Уса
15:40 24.06.2026
57 Димо
15:40 24.06.2026
58 Целта на Русия
До коментар #53 от "Матрьошка":
е невъзможна за изпълнение. Руснаците объркаха нещата още в началото и загубиха, направо катастрофираха.15:40 24.06.2026
59 Така е
До коментар #53 от "Матрьошка":
Още колко века ще ви трябват?15:40 24.06.2026
60 ТвА пА...?!
До коментар #2 от "✔️✔️✔️✔️":
Кво означава...?!15:40 24.06.2026
61 Пешо
Те -укрите веднага ще го направят защото Доналд има готина прическа.
15:41 24.06.2026